Modularno stručno usavršavanje učitelja
Autor: Administrator , 29. 3. 2015.

ŠK.  GOD.  2014./2015.

MODULARNO  STRUČNO  USAVRŠAVANJE  UČITELJA

Za  učitelje  razredne  nastave  grada  Zagreba  već  nekoliko  godina  se  organizira  modularni  oblik  stručnog  usavršavanja.   Na  stranicama  Agencije  nalazi  se  e- priručnik   o  stručnom  usavršavanju   iz  kojeg   učitelji  odaberu  temu  koju  slušaju  kroz  tri  modula.   U  svakom  modulu  tema  se  razrađuje  kroz  tri  sunčana  sata.  Module  organiziraju   voditelji  županijskih  stručnih  vijeća  u  dogovoru  i  uz  suglasnost  viših  savjetnika  Agencije.

U  Osnovnoj  školi  Kustošija  održava  se  modul  SLIKA  O  SEBI.

Temu  je  pripremila  i  uspješno   je  prezentira   Alma  Rovis  Brandić,  prof.

Kroz  interaktivna  predavanja  i  radioničke  aktivnosti   učitelji  se  upoznaju   s  elementima  pojma  o  sebi  -  znanje  o  sebi,  očekivanja  od  sebe  i  vrednovanje   sebe;  uvode  se  u  načine  razvijanja   slike  o  sebi,  zapažaju  što  utječe  na   razvoj  slike  o  sebi  i  od  čega  se  ona  sastoji;  upoznaju  razine  samopouzdanja,  maske  niskog   samopouzdanja    i  metode  koje  pomažu  u  jačanju  samopouzdanja,   upoznaju  važnost   kvalitetne  komunikacije   i  niz  različitih  tehnika  koje  pomažu  djeci  u  razvoju  pozitivne  slike  o  sebi.

Učitelji  su  pokazali  veliki  interes  za  temu,  do  sada  je  u  velikom  broju  odslušali  i  aktivno  sudjelovali  u  radu.

Prema  rezultatima  evaluacije  učiteljima  je  tema  zanimljiva  i  korisna   jer  sadrži  konkretne  aktivnosti  primjenjive  u  svakodnevnom  radu  u  razredu,  a  svakom  učitelju  pruža  i  raznolike  mogućnosti  rada  na  sebi.

Zahvaljujem   svim  učiteljima  koji  su  sudjelovali  u  radu   na  ovom  modulu   te  svojim  iskustvima  i  kritičkim  promišljanjem  još  više  obogatili  temu  i  pridonijeli  pozitivnom  ozračju.

Voditeljica  ŽSV-a

Ana  Debanić