Upis u 1. razred osnovne škole

UTVRĐIVANJE PSIHOFIZIČKOG STANJA DJETETA ZA UPIS U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE U ŠKOLSKOJ GODINI 2024./2025.

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta za upis u prvi razred za školsku godinu 2024./2025. počinje od 1. travnja 2024., a obavljat će se na sljedeći način:

-potrebno je dogovoriti termin i kod pedagoginje i kod psihologinje preko platforme TERMINKO

Potrebno je napraviti pregled i kod školske liječnice Ane Šesto, no redoslijed pregleda u školi i kod liječnice nije bitan.

Dokumenti za upis:

-domovnica

– rodni list

– ako će dijete pohađati program produženog boravka, na testiranje je potrebno donijeti elektronički zapis o radno pravnom statusu, ne stariji od mjesec dana. Potrebno je donijeti zapise za oba roditelja u elektroničkom obliku

– za pohađanje produženog boravka potrebna je i potvrda o prebivalištu djeteta

Na poveznici  PRODUŽENI BORAVAK donosimo detaljnije upute radi pojašnjenja.

Pismo roditeljima budućih prvašića

Dragi roditelji,

drago nam je što je vaše dijete postalo učenikom naše škole i što ćemo sljedećih nekoliko godina zajedno sudjelovati u njegovom odgoju i obrazovanju, u razvoju njegove osobnosti.

Početak školovanja je za dijete jedno od najznačajnijih razdoblja u njegovom životu. Od sada  će se pred njega iz dana u dan postavljati sve veći zadaci. Ono će upoznavati mnogo novih osoba – vršnjaka i odraslih, brzo će širiti svoja znanja o svijetu oko sebe i sebi samom.

Dijete će u školi naći brojne prilike za provjeru svojih sposobnosti i njihovo  razvijanje. Naša je zajednička obveza omogućiti mu svestrani razvitak, stvaranje pozitivne slike o sebi, izgradnju povjerenja u sebe i svoje mogućnosti, kao i povjerenje u ljude.

Do početka školske godine ostalo je još nekoliko mjeseci. Nemojte ih ispuniti učenjem čitanja i pisanja — to prepustite nama.

Provjerite jeste li osigurali neke preduvjete koji će djetetu olakšati snalaženje u školi:

• Tijekom ljeta češće prošećite s djetetom putem do škole i ukazujte na sigurno ponašanje u
  • Zajedno s djetetom uredite njegov radni kutak; navikavajte ga da se samo brine o njegovoj urednosti jer ćemo to tražiti i u učionici.
  • Privikavajte dijete na pravilan ritam dana (ustajanje i lijeganje u približno isto vrijeme, spavanje noću 9-10 sati).
  • Upućujte dijete na pravilno držanje tijela prilikom sjedenja i pri nošenju školske
  • Potičite dijete na druženje i igru s drugom
  • Potičite dijete na igre spretnosti, snalažljivosti i orijentacije: razvijajte pojmove lijevo- desno, gore-dolje, unutar-izvan.
  • Upućujte dijete na redovno održavanje osobne higijene, samostalno odijevanje i
  • Razgovarajte s djetetom što više, odgovarajte na njegova pitanja i podržavajte njegovu znatiželju za novim
  • Prvi dan nastave osigurajte dovoljno slobodnog vremena kako biste bili uz svoje dijete, pomogli mu u snalaženju u novoj sredini i zajedno s njim podijelili veselje i ponos zbog polaska u školu.

Suradnjom roditeljskog doma i škole postići ćemo dobre rezultate u odgoju i obrazovanju vašeg djeteta, ostvariti cilj — imati sretno dijete i dobrog učenika koji će biti naš zajednički ponos.

Učiteljice i stručne suradnice OŠ Kustošija