12/10/2024
Autor: Sanda Pavlek

Igrom kroz knjigu

U četvrtak, 3. listopada, učenici 3. a razreda u pratnji učiteljice Anke Debanić i knjižničarke Katarine Lenac Legac posjetili su knjižnicu Kajfešov brijeg gdje su sudjelovali u zanimljivim radionicama. Program je tematski bio vezan uz knjigu Tragom starih zagrebačkih mlinova nakladnika Srednja Europa čije su djelatnice djecu upoznale s tematikom čitajući im zanimljive ulomke iz knjige, a nakon čitanja su marljivo izrađivali mlin, šestinski kišobran i licitarsko srce učeći na praktičan način o zagrebačkoj kulturnoj baštini. O znamenitostima svoga grada učili su i kroz zanimljivu igru Koliko poznajem Zagreb?, a nakon radionice uživali su i u slasnom zagrljaju koji su za njih pripremili ljubazni domaćini te su kući otišli veseli i zadovoljni s diplomama u ručicama. Cijeli program organiziran je u suradnji s gospođom Ivanom Market u sklopu projekta Zagrebi Zagreb koji provodi Centar za kulturu i film Augusta Cesarca. Veselimo se budućim aktivnostima.

Pogledajte kako je bilo u foto-albumu!