12/10/2024
Autor: Sanda Pavlek

Susret s umjetnicom

U našoj se školi u sklopu projekta, koji je osmislio profesor njemačkog jezika Hrvoje Banaj, u srijedu, 9. listopada 2024., održao susret učenica i učenika izbornog predmeta njemačkog jezika s poznatom hrvatskom opernom pjevačicom (njegovom dugogodišnjom prijateljicom i suradnicom), Martinom Tomčić Moskaljov. Budući da je studij pjevanja pohađala u Austriji, Tomčić je đacima približila svoj susret s njemačkim jezikom, podijelila s djecom svoje oduševljenje njime i posvjedočila koliko joj je u profesionalnom i privatnom životu bilo korisno poznavanje tog jezika. U ovom interaktivno osmišljenom projektu učenice i učenici pjevačicu su raznježili pjesmicama na njemačkom, a i iznenadili svojim poznavanjem jezika s obzirom na duljinu učenja toga izbornog predmeta. Velik dio umjetničina izlaganja odvio se na njemačkom, a mnogi su se od đaka potrudili i svoja pitanja postaviti joj upravo na njemu. Prilika za fotografiranje na kraju susreta s poznatom “opasnom” sutkinjom iz TV-showa zaokružila je ovaj nesvakidašnji događaj u Kustošiji. Nakon svega, na kratkom i ugodnom druženju, ravnateljica škole, Gordana Kajić, uručila je mezzosooranistici cvijeće i Spomenicu škole izdanu povodom obilježavanja 120. obljetnice iste. Zahvalni smo gospođi Tomčić na ovakvoj prijateljskoj gesti i veselimo se nekom budućem susretu!

Hrvoje Banaj, prof.

Pogledajte foto-album!